Yeni başlatılan Horizon 2020 projesi,
iklim farkındalığı ile bireysel eylem arasındaki açığı kapatıyor
. PSLifestyle; sekiz Avrupa ülkesindeki bireyler ile derin bir ilişki kurup onları pozitif, sürdürülebilir ve daha sağlıklı bir yaşam tarzı benimsemeleri konusunda harekete geçirmeyi ve böylece bu bireylerin çevre üzerindeki etkilerini azaltmaya yardımcı olmayı amaçlıyor. PSLifestyle’ın bu online aracı , bireyleri günlük yaşamlarının çevre üzerindeki etkileri hakkında bilgilendirmeye yardımcı olacak ve onları mevcut alışkanlıkları ile bu alışkanlıklarını günlük ve akıllıca eylemlerle nasıl değiştirebilecekleri konusunda düşünmeye teşvik edecek.

 

PSLifestyle Living Lab’lar (Yaşam Laboratuvarları) aracılığıyla bireyler, bulundukları bölgedeki ve şehirdeki diğer kişiler ile etkileşime geçerek hep birlikte, çevrenin göz önünde bulundurulduğu iyi bir yaşam yaratmaya yönelik bir vizyon geliştirip bu vizyonu şekillendirecekler. Bireyler, Living Lab’lara katılarak söz konusu vizyonun gerçeğe dönüştürülmesi amacıyla çözümler tasarlanmasına yardımcı olacaklar. Living Lab’lar, sekiz Avrupa ülkesinde gerçekleşecek: Tallinn (Estonya), Tampere (Finlandiya), Wuppertal (Almanya), Atina (Yunanistan), Milano, Parma ve Toskana Bölgesi (İtalya), Lizbon ve Porto (Portekiz), Ljubljana (Slovenya) ve İzmir (Türkiye). Bu Living Lab’lar kapsamında yer alan bireyler, işlevleri ve hatta görünümü de dâhil olmak üzere PSLifestyle online aracının daha da iyileştirilmesine katkıda bulunacaklar. Bireyler, bu lab’lara katılarak Avrupa ve Türkiye’nin Pozitif ve Sürdürülebilir Yaşam Tarzı Elçileri olacaklar.

 

PSLifestyle projesi, 16 ortak kuruluşun yer aldığı bir konsorsiyumdur: Sitra (Proje Koordinatörü), Collaborating Centre on Sustainable Consumption and Production (CSCP), Solita, Hot or Cool Institute, ICLEI European Secretariat, EuroHealthNet, Let’s Do It Foundation, Green Tiger Foundation (GTF), Athena Research and Innovation Center, EKPIZO, Sustainable Development Foundation (SUSDEF), greenApes (GAPES), DECO, Circular Change (CCICE), City of Ljubljana ve Zeytince Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği (ZEYDD).

 

PSLifestyle web sitesi aracılığıyla PSLifestyle projesinin bireylerin daha pozitif ve sürdürülebilir bir yaşam tarzı benimsemelerine nasıl yardımcı olacağı hakkında daha fazla bilgi edinin.

Twitter (@PSLifestyle_EU) ve LinkedIn  aracılığıyla PSLifestyle projesini takip edin ve bağlantı kurun.

 

Projeyle ilgili genel sorular için lütfen PSLifestyle Proje Yöneticisi Markus Terho (Sitra) ile iletişime geçin: info@pslifestyle.eu 

This site is registered on wpml.org as a development site.