PROJELER

ZEYTİN YOLU

2015 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen Efes Mimas Yolu Kültür Rotası Projesi’nde,  Prof. Dr. R. Funda Barbaros ve Ertan İplikçi’nin koordinasyonunda “Zeytin Yolu”, gönüllü  Zeytince derneği üyeleri tarafından yaklaşık 10 ay boyunca sürdürülen saha çalışmalarıyla 7 etap için 19 rota olarak belirlenmiştir. Proje ile İzmir Yarımada Bölgesi’nin doğal, kültürel ve endüstriyel mirasına ilişkin zeytin envanterinin oluşmasına katkı sağlanmıştır. 

Ayrıntılı bilgi için

ZEYTİN OKULU

 Zeytince Derneği, 2015 yılında faaliyetlerini yürütmek üzere bir “Zeytin Okulu” kurma kararı almış ve bu doğrultuda, İZKA tarafından gerçekleştirilen “Yarımada Sürdürülebilir Kalkınma Stratejisi 2014 – 2023” raporu çerçevesinde, Karaburun ilçesini kendisine çalışma alanı olarak seçmiştir. 2017 yılı Mayıs ayında faaliyetlerine başlayan Zeytin Okulu hakkında; 

Ayrıntılı bilgi için

ZEYTİN SİNEĞİ PROJESİ

 Zeytince EYDD’nin üreticilerden gelen talep doğrultusunda İzmir Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı ile birlikte Karaburun’un Eğlenhoca, Kösedere ve İnecik mahallelerinde yürüttüğü “Zeytin Sineğiyle Mücadele Projesi” nin Şubat-Aralık 2017 tarihinde gerçekleşen ilk etabının ardından Şubat 2018 tarihinde ikinci etap çalışmalarına başlanmıştır. Projenin bu seneki kapsamından ve detaylarından aşağıdaki linke tıklayarak haberdar olabilirsiniz.

Proje Detayları