Eda Deniz Özdemir

Edip Cansever’in mısralarındaki gibi, “bir kış günüydü, kar yağıyordu, gök sapından boşalmış papatya yapraklı gibi duruyordu dünya”.
Kar tanelerinin sokak lambasının altında savrulduğu çok soğuk bir kış akşamında, 1992 senesinin 22 Şubat’ında gözlerimi açtım dünyaya. Şimdiki yüksek apartmanların, emlak ve inşaat şirketlerinin aksine üzüm bağları, zeytin bahçeleri, karpuz tarlaları vardı doğduğum belde Muradiye, Manisa’da. 18 sene arşınladığım yollarda at arabalarının arkasına takılarak, canımız çektiğinde meyve bahçelerinden meyve toplayarak, kapıların hiç kilitlenmediği evlerde büyüyerek geçirdim çocukluğumu.
Lise mezuniyetim sonrasında, sosyal bilimlere olan ilgim dolayısıyla Ege Üniversitesi İktisat Bölümü’nde eğitim almaya başladım. Eğitim hayatım süresince birçok sivil toplum kuruluşunda yer alarak bilim ve ekoloji projelerinin yürütülmesinde katkıda bulundum. Projelerden edindiğim “yaparak öğrenme” modeli beni yeniden toprakla, doğayla ve “Zeytince” ile tanıştırdı. Güneşin, gökyüzünün, dağların, denizlerin, çimlerin, zeytin ağaçlarının, toprağın, kuşların, fillerin, karıncaların ve yaşayan yaşamın kardeşliğini hissettim burada.
Şu sıralar ise Bonn Üniversitesi’nde ekonomi master eğitimime devam ediyor, birlik ve bütünlüğümüzün, ölmez bir ağaç gibi var olmasını diliyorum.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir